Blíží se Vánoce nebo narozeniny a nevíte, co vybrat za dárek? Ať už chcete někoho překvapit, nebo naopak přemýšlíte, jaký tip na dárek pro vás někomu dáte, v případě obdarovávání ženy či slečny je šperk sázkou na jistotu.
S náušnicemi neuděláte chybu
Nejvhodnější volbou pro všechny strany jsou jistě náušnice. U tohoto šperku se totiž nesetkáte s problémem ohledně volby správné velikosti, stačí znát pouze vkus toho, pro koho jsou náušnice určeny.
Výběr podle vkusu
Právě vkus je kromě ceny při výběru šperku rozhodujícím faktorem. Zlato, nebo stříbro? Velké, nebo malé? Jednoduché, nebo zdobené? Pokud dokážete odpovědět na několik základních otázek, výběr se stane mnohem snazším.
Volba hlavního materiálu a velikosti by neměla být pro nikoho příliš složitá. Snadno to poznáte podle náušnic, které žena obvykle nosí. Těžší už může být výběr správného stylu. Extrovert s extravagantní povahou obvykle ocení výraznější modely, introvertní typy zase častěji sahají po menších a decentnějších náušnicích.
Oblíbená barva jako vodítko
Zlatou střední cestou jsou spíše drobnější náušnice s nějakým zajímavým prvkem v podobě drahého kamenu nebo perly. Dobrým pomocníkem může být oblíbená barva, podle které se pak snadno rozhodnete pro ideální kámen, případně pro perly. Perly jsou nejčastěji dostupné v krémové nebo lesklé bílostříbrné barvě, ale setkat se lze i s jinými odstíny. Drahým kamenům vévodí čirý diamant, výrazněji však působí jiné druhy kamenů. Rubín je fialový, safír obvykle výrazně modrý, smaragd má zelenou barvu a topaz nabízí světlejší odstín modré.
Náhrdelníky
Pokud máte o šperku jasnější představu, můžete se porozhlédnout v oddělení náhrdelníků, které dokáží být opravdu rozmanité. Díky tomu jasně vypovídají o povaze jejich nositele.
Klíčové jsou u náhrdelníků obvykle dvě věci – řetízek a přívěsek. Elegantně vypadají tenké řetízky, chybu ale rozhodně neuděláte ani s řetízkem s většími očky. Mohou být ze zlata, stříbra či oblíbeného bílého zlata. K dostání jsou také perlové náhrdelníky, které se většinou nosí bez přívěsku.
Poradit s volbou přívěsku je opravdu těžký úkol. Každý je totiž úplně jiný. Vyrábí se ve všelijakých tvarech a motivech a řada z nich kombinuje více než jen dva materiály. Materiálové možnosti jsou podobné jako u náušnic, ale vzhledem k většími počtu variací musíte více dát na své pocity.
O firmě Altman
Klenotnictví a hodinářství Altman je rodinná firma, která byla založena již před téměř 30 lety v Chebu. Zaměřuje se na prodej dámských a pánských hodinek, šperků a doplňků od renomovaných značek. V současnosti svůj sortiment nabízí ve třech prodejnách, dvou v Chebu a jedné v Plzni, a také na e-shopu. Kromě obchodních míst firma disponuje i hodinářskými a zlatnickými dílnami s moderními technologiemi, protože manželé Altmanovi jsou sami zlatníci a chtějí udržovat vysokou úroveň schopností zlatnických mistrů.